Image

 

Türkiye Scientix Elçileri Çalıştayı 

Genç STEM Derneği olarak Türkiye Scientix ekibince düzenlenen, Türkiye Scientix Elçileri Çalıştayı’na STEM ve Yapay Zeka alanındaki çalışmalarımızı paylaşmak üzere katıldık.

 

 

 

Image

 

 

Teleskobumuz ile Uzay Gözlemi

Amerika Birleşik Devletleri büyük elçiliğinin sağladığı finansman ile yürüttüğümüz proje kapsamında aldığımız teleskop ile uzay gözlemlerimiz başladı.

 

 

 

Image

 

Şanlıurfa Teknoloji Şenliği

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Teknoloji Şenliği” etkinliğine üç gün boyunca katılım sağladık. Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde düzenlenen etkinlikte misafirlerimize Yapay Zeka ve Astrofizik alanındaki çalışmalarımızı da aktardık.

 

 

 

Image

 

Yapay Zeka Eğitimi – Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Kulübü

Genç STEM tarafından Harran Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Kulübü iş birliğiyle düzenlenen Yapay Zeka eğitimine Türkiye’nin dört bir yanından toplamda 36 farklı üniversiteden arkadaşlarımız katıldı.

 

Image

 

Yapay Zekaya Giriş Eğitimi – Harran Üniversitesi KADEM Kulübü

Genç STEM tarafından Harran Üniversitesi Kadın ve Demokrasi (KADEM) Kulübü iş birliğiyle Yapay Zekaya Giriş eğitimi düzenlendi.

 

 

Image

 

Lee Fisher Webinarı

ABD Ankara Büyükelçiliği Webinar Programları kapsamında Nasa’nın ilk kadın astronotu aynı zamanda 1984 yılı Uzaydaki İlk Anne Unvanı Sahibi Anna Lee Fisher ile Zoom programındaydık. Fisher: “”Uzaydan Dünyaya bakıldığında tüm insanlığın birlikte olduğu, ülkelerin sınırlarının olmadığı bir dünya görüyoruz… ”

 

Image

 

Yapay Zekaya Giriş Eğitimi – TEGV Şanlıurfa

TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı gönüllüleri’ne “Yapay Zekaya Giriş” farkındalık eğitimi verildi.

 

 

Image

 

 Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu

Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu’nda (UPUES-2021) proje ekibi olarak Eğitimde Astrofizik ve Yapay Zeka isimli bildirimizi sunduk.

 

 

Image

 

 Eğitimde Yapay Zeka Uygulamaları Kursu

Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi ile birlikte öğretmenlere yönelik Eğitimde Yapay Zeka Uygulamaları Kursu gerçekleştirildi.

 

 

Image

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Çekilişi

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle 40 öğretmene 500 TL değerindeki “Yapay Zekaya İlk Adım” online eğitimi hediye edildi.

 

 

 

Image

 

 

 

Gelecek Uzayda!

Dr. Selçuk Topal tarafından öğretmenlere yönelik “Gelecek Uzayda: Temel ve Güncel Astronomi Eğitimi” tamamlandı.

 

 

 

 

 

Image 

 

 

Yapay Zeka ve Robotik

Prof. Dr. Ferat Şahin tarafından öğretmenlere yönelik “Yapay Zeka ve Robotik Eğitimi Bağlamında Türkiye ve ABD Eğitim Sistemleri” eğitimi tamamlandı.

 

 

 

 

Image 

 

 

Eğitimde Yapay Zeka

Global AI Ceo’sun Fuat Beşer tarafından öğretmenlere yönelik “Eğitimde Yapay Zeka” kursu tamamlandı.

 

 

 

 

 

.